Nowy oddział – Żłobek Tyniec Mały

Drodzy Rodzice. Miło mi Państwa poinformować, że Bajkolandia od września 2023r. otwiera kolejny oddział w Tyńcu Małym. Oferujemy wysoki standard, wykwalifikowaną kadrę oraz mnóstwo zajęć dodatkowych w cenie czesnego. Ruszamy z rekrutacją. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu: 888-480-237

Rekrutacja

Drodzy Rodzice.

Rekrutacja rusza 27.03.2023r i będzie trwała do 07.04.2023r. w placówkach docelowych:

  1. Punkt przedszkolny Bajkolandia, ul. Panoramy Ślężańskiej 31-33, 55-050 Sobótka
  2. Klub dziecięcy Bajkolandia, ul. Panoramy Ślężańskiej 23-25, 55-050 Sobótka
  3. Żłobek Bajkolandia, ul. Św. Jakuba 3, 55-050 Sobótka – dokumenty składamy pod adresem ul. Panoramy Ślężańskiej 23-25.

Proszę składać komplet dokumentów – są do pobrania na stronie bajkolandia.net w zakładce „pobierz”
Wraz z dokumentami należy uiścić wpisowe w wysokości 200,00 zł.
Wszelkie informacje, oraz umowy dla Państwa zostaną przekazane na zebraniach organizacych. Przedszkole oraz klub dziecięcy – zebrania odbędą się na początku sierpnia, natomiast w żłobku w połowie czerwca. Dostaną Państwo dokładne informacje, bliżej wskazanych terminów.
O miejscu w danej placówce decyduję kolejność zgłoszeń.

Aktywny Czerwiec

Czerwiec był dla naszych podopiecznych bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy ten miesiąc długo wyczekiwanym Dniem Dziecka . Były zjeżdżalnie, dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn i animacje. Wspólna zabawa i wiele atrakcji sprawiły, że nasze dzieciaczki miały uśmiech na twarzy.

Odwiedzili nas niesamowici goście, którzy na pewno na stałe zagoszczą w Bajkolandii.  Cudak i Feluś, dwie alpaki, które opowiedziały historię swojego pochodzenia i wiele innych ciekawostek.

Lili i Kiki, przepiękne papugi, które zaprezentowały się w całej swojej okazałości. Piękne i wygadane. Ich opiekun Pan Krzysztof, przedstawił nam kilka sztuczek, ale też opowiedział, skąd papugi pochodzą, gdzie mieszkają i co lubią jeść.

Teatr Arlekin odwiedził nas ponownie ze spektaklem ” Nasz nowy kolega Mambo”

Wisienką na torcie jest powiększenie naszego oddziału przedszkolnego o dodatkową w pełni wyposażoną salę sensoryczną w której dzieci rozwijają swą motorykę, koordynację wzrokowo ruchową w formie naukowej zabawy.

Wyjątkowa wizyta w przedszkolu

POLICJANT Z SOBÓTKI ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLAKI Z BAJKOLANDII

 
Nie tylko o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale nawet o sposobach udzielania pierwszej pomocy opowiadał dzieciom funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Sobótce. Sierżant sztabowy Ireneusz Godlewski wprowadzał maluchy w tajniki pomagania innym oraz opowiedział, co należy zrobić, aby wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy. Na koniec każdy przedszkolak dostał na pamiątkę odblask, który może mu się przydać podczas jesiennych spacerów.
 

Powiedzenie, że „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” jest bardzo, bardzo trafne. Czym wcześniej mały człowiek uzyska potrzebną i ważną wiedzę, lub nawet jej podstawy, tym lepiej. Dlatego też policjanci odwiedzają podopiecznych przedszkoli i szkół, aby już w najmłodszych latach przekazywać informacje, które mogą im się przydać np. w sytuacji zagrożenia. Taki cel przyświecał także sierżantowi sztabowemu Ireneuszowi Godlewskiemu z jednostki z podwrocławskiej Sobótki.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz zawitał do przedszkola Bajkolandia, gdzie czekały na niego podekscytowane wizytą maluchy. Policjant opowiedział jak wygląda praca w granatowym mundurze i czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze. Przypomniał, że nie tylko zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale też dbają o to, aby nie popełniano wykroczeń na drogach, czy aby każdy bezpiecznie doszedł lub dojechał do szkoły i przedszkola.

Jednak równie ważną kwestią jest pomaganie innym. Dlatego też policjant wprowadził dzieci w podstawy pierwszej pomocy. Oczywiście dostosowując przekazywaną wiedzę do wieku maluchów. Na specjalnym fantomie pokazał, w jaki sposób powinna być wykonywana resuscytacja. Każde z dzieci mogło samo spróbować wykonać masaż serca. Choć trochę brakowało im sił, to za kilka lat te umiejętności mogą być już wykonywane w praktyce. Jeśli oczywiście dojdzie do sytuacji, w której będą potrzebne.

Policjant przypomniał także o numerze alarmowym 112. Powiedział także, jakie informacje należy przekazać operatorowi, jeśli będzie się uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji. Nawet przedszkolak może bowiem uratować życie innym, jeśli właśnie w odpowiedni sposób wykona połączenie na numer alarmowy.

Każde z dzieci mogło na koniec spotkania zrobić sobie zdjęcie z policjantem, a także przymierzyć policyjną czapkę. Nie obyło się także bez prezentów w postaci opasek odblaskowych, które otrzymali uczestnicy spotkania. Kolejne już jest w planach, a funkcjonariusz z Sobótki opowie wówczas o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

źródło: Komisariat Policji w Sobótce

 

 

Międzynarodowy dzień psa! 27.08.2021 r.

Wczoraj obchodziliśmy dzień psa, dlatego stworzyliśmy Naszego Bajkowego pupila🐶🐕, którego nazwaliśmy Marszal 😍.
Podczas zajęć ćwiczyliśmy percepcję wzrokowo – słuchową(naśladując odgłosy piesków), powtarzaliśmy kolory, a także wprowadziliśmy elementy sensoryki wykorzystując szorstkie płótno i karbowany papier😄
 
 
 
 

Zajęcia dydaktyczne

Wspierając rozwój naszych podopiecznych organizujemy dla nich codziennie rożnego rodzaju zajęcia – plastyczne, muzyczne, ruchowe. Ćwiczymy to, co najważniejsze: motorykę małą i dużą, integrację sensoryczną, rozwijamy kreatywność. Przedszkolaki wdrażają już także naukę liczenia, czytania i pisania.

 

Staramy się, aby zajęcia były nieszablonowe i ciekawe, nawet dla maluchów. Dzieci mają u nas okazję spróbować całkiem nowych rzeczy.

Pieczenie ciasteczek

   

Własnoręczna produkcja świeczek

Pokazujemy naszym dzieciom świat, czasem również z nieoczywistych perspektyw.