Dogoterapia:

Pani Agata Zając:

Dogoterapią zajmuję się od pięciu lat. Moim pierwszym psem, z którym rozpoczęłam przygodę z dogoterapią  była Azja Powiew Szczęścia, później po dwóch latach zaczęła pracować córka Azji, Tajga. Obecnie do naszego zespołu kynoterapeutycznego dołączyła kolejna córka Azji, Alexis Magic Fairy.

Psy są poddawane regularnie szkoleniom grupowym i indywidualnie. Wszystkie trzy suczki były poddane wszechstronnej socjalizacji.

Posiadam:

  1. Certyfikat Dogoterapia jako skuteczna metoda terapeutyczna w pracy z dziećmi i dorosłym
  2. Certyfikat Terapia psów z problemami behawioralnymi
  3. Zaświadczenie o wyniku egzaminu dla psów pracujących w dogoterapii
  4. Zaświadczenie ze Związku Kynologicznego o zdanym egzaminie Pies Towarzyszący PT-1

Dogoterapia to terapia wykorzystującą kontakt z psem. W czasie zajęć i zabaw naturalna spontaniczność i radość psa pozwalają dziecku odczuć satysfakcję z wykonywanych przez nie zadań, a przede wszystkim mobilizuje je do podejmowania nowych wyzwań. Pies daje miłość bezwarunkową.

Język angielski:

Maciej Posłuszny

Maciej Posłuszny:

Pedagog, muzyk,  pasjonat sportu. W 2004 roku ukończył Uniwersytet Opolski na wydziale oświatowo-artystycznym. Następnie imał się różnych zawodów. Grał zarobkowo na gitarze, pracował w starostwie powiatowym. W 2006 roku wyjechał na ponad rok do Oxfordshire, gdzie doskonalił język angielski. Od września 2007 pracuje we wrocławskiej British International School. Jego pasją jest gra na gitarze, a także sport, głównie rower oraz sporty wodne.

Teatr Krak-Art:

Zajęcia kulturowe z teatrem KRAK-ART z Krakowa. Ich przedstawienia mają charakter interaktywny, co oznacza, że mali widzowie mają możliwość wzięcia czynnego udziału w widowisku  i wystąpienia na scenie. Wystawiane są bajki i legendy, a repertuar jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym, przedszkolnym i żłobkowym.

Afrykańskie bębny:

Nasze maluchy uwielbiają muzykę. Dzięki tym zajęciom, rozwijają swoje poczucie rytmu, muzykalność,  motorykę małą oraz percepcję wzrokową-ruchową. Bębny to nie tylko muzyka, ale schowana za ich dźwiękiem niezwykła historia.

Alpakoterapia:

Alpakoterapia to dziedzina zooterapii z udziałem alpak. Te Słodziaki o spokojnym usposobieniu i miękkim futerku wywołują uśmiech i pozwalają się zrelaksować. Nasi futrzaści przyjaciele Feluś i Cudak spod Oleśnicy.

Papugi:

W Bajkolandii naszymi gośćmi są Ara zwyczajna Lili oraz Kakadu o imieniu Kiki. W trakcie zajęć dzieci dowiadują się wielu ciekawych informacji z papuziego życia, ale też nabywają wiedzy, jak się zachowywać w stosunku do naszych wyjątkowych gości.