Zajęcia językowe

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze dzieciaczki od najmłodszych lat miały styczność z językiem obcym. W naszych placówkach raz w tygodniu niezastąpiony Pan Maciej prowadzi zajęcia z języka angielskiego.  Zarówno dzieci żłobkowe, jak i przedszkolne uwielbiają zajęcia z języka angielskiego. Chłoną wiedzę, jak małe gąbeczki, a przy tym świetnie się bawią. Kluczem do sukcesu jest nauka, poprzez zabawę.

 

Teatr Arlekin

W naszym klubie dziecięcym oraz punkcie przedszkolnym dbamy o rozwój naszych maluszków na każdej płaszczyźnie, w tym kulturowej.  Przybyli do nas wyjątkowi goście, teatr Arlekin ze spektaklem „Jak Ania złośnica została króliczkiem wielkanocnym”. Nasze dzieciaczki z uwagą obejrzały przedstawienie licząc na więcej. Kolejny spektakl już niebawem.

Wyjątkowa wizyta w przedszkolu

POLICJANT Z SOBÓTKI ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLAKI Z BAJKOLANDII

 
Nie tylko o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ale nawet o sposobach udzielania pierwszej pomocy opowiadał dzieciom funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Sobótce. Sierżant sztabowy Ireneusz Godlewski wprowadzał maluchy w tajniki pomagania innym oraz opowiedział, co należy zrobić, aby wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy. Na koniec każdy przedszkolak dostał na pamiątkę odblask, który może mu się przydać podczas jesiennych spacerów.
 

Powiedzenie, że „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” jest bardzo, bardzo trafne. Czym wcześniej mały człowiek uzyska potrzebną i ważną wiedzę, lub nawet jej podstawy, tym lepiej. Dlatego też policjanci odwiedzają podopiecznych przedszkoli i szkół, aby już w najmłodszych latach przekazywać informacje, które mogą im się przydać np. w sytuacji zagrożenia. Taki cel przyświecał także sierżantowi sztabowemu Ireneuszowi Godlewskiemu z jednostki z podwrocławskiej Sobótki.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusz zawitał do przedszkola Bajkolandia, gdzie czekały na niego podekscytowane wizytą maluchy. Policjant opowiedział jak wygląda praca w granatowym mundurze i czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze. Przypomniał, że nie tylko zatrzymują niebezpiecznych przestępców, ale też dbają o to, aby nie popełniano wykroczeń na drogach, czy aby każdy bezpiecznie doszedł lub dojechał do szkoły i przedszkola.

Jednak równie ważną kwestią jest pomaganie innym. Dlatego też policjant wprowadził dzieci w podstawy pierwszej pomocy. Oczywiście dostosowując przekazywaną wiedzę do wieku maluchów. Na specjalnym fantomie pokazał, w jaki sposób powinna być wykonywana resuscytacja. Każde z dzieci mogło samo spróbować wykonać masaż serca. Choć trochę brakowało im sił, to za kilka lat te umiejętności mogą być już wykonywane w praktyce. Jeśli oczywiście dojdzie do sytuacji, w której będą potrzebne.

Policjant przypomniał także o numerze alarmowym 112. Powiedział także, jakie informacje należy przekazać operatorowi, jeśli będzie się uczestnikiem niebezpiecznej sytuacji. Nawet przedszkolak może bowiem uratować życie innym, jeśli właśnie w odpowiedni sposób wykona połączenie na numer alarmowy.

Każde z dzieci mogło na koniec spotkania zrobić sobie zdjęcie z policjantem, a także przymierzyć policyjną czapkę. Nie obyło się także bez prezentów w postaci opasek odblaskowych, które otrzymali uczestnicy spotkania. Kolejne już jest w planach, a funkcjonariusz z Sobótki opowie wówczas o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan

Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

źródło: Komisariat Policji w Sobótce

 

 

Międzynarodowy dzień psa! 27.08.2021 r.

Wczoraj obchodziliśmy dzień psa, dlatego stworzyliśmy Naszego Bajkowego pupila🐶🐕, którego nazwaliśmy Marszal 😍.
Podczas zajęć ćwiczyliśmy percepcję wzrokowo – słuchową(naśladując odgłosy piesków), powtarzaliśmy kolory, a także wprowadziliśmy elementy sensoryki wykorzystując szorstkie płótno i karbowany papier😄
 
 
 
 

Zajęcia dydaktyczne

Wspierając rozwój naszych podopiecznych organizujemy dla nich codziennie rożnego rodzaju zajęcia – plastyczne, muzyczne, ruchowe. Ćwiczymy to, co najważniejsze: motorykę małą i dużą, integrację sensoryczną, rozwijamy kreatywność. Przedszkolaki wdrażają już także naukę liczenia, czytania i pisania.

 

Staramy się, aby zajęcia były nieszablonowe i ciekawe, nawet dla maluchów. Dzieci mają u nas okazję spróbować całkiem nowych rzeczy.

Pieczenie ciasteczek

   

Własnoręczna produkcja świeczek

Pokazujemy naszym dzieciom świat, czasem również z nieoczywistych perspektyw.

Zajęcia dodatkowe

Zarówno w Klubie Dziecięcym, jak i w Punkcie Przedszkolnym Bajkolandia regularnie odbywają się zajęcia dodatkowe, podczas których odwiedzają nas zawsze wyjątkowi goście. W tym czasie nasze dzieci często mają okazję doświadczyć czegoś zupełnie nowego.

Alpakoterapia
Większość naszych dzieci spotkała się z tymi zwierzakami pierwszy raz w życiu i chyba okazało się to miłością od pierwszego wejrzenia. Miękkie futerka i spokojne zachowanie Cwałka i Cudaka sprawiły, że nasze dzieciaki były zachwycone ich wizytą.

Dogoterapia 
Podczas zajęć dzieci mają kontakt z żywym zwierzęciem, uczą się m.in. jak dbać o psa, jak głaskać żeby nie zrobić krzywdy. Mają okazję nakarmić pieska, czesać go, bawić się z nim czy prowadzić na smyczy.

Warsztaty pszczelarskie
Na warsztatach dowiedzieliśmy się dużo na temat tych małych zwierzątek. Wiemy jak odróżnić pszczołę od osy czy trutnia, poznaliśmy cykl życia pszczół, mieliśmy okazje poprzyglądać się im z bardzo bliska, Wiemy już dokładnie jak powstaje pyszny miodek, który wszyscy tak lubimy zajadać.

Teatr

Zawitał do nas również Teatr Edukacji I Profilaktyki „MASKA” z przedstawieniem pt. „U Misi na urodzinach 🎂. Najważniejsza jest Rodzina 👨‍👩‍👧‍👧„.